Tas viss ir par vaniļu…

Vaniļa, noteikti, ir viena no populārākām smaržu sastāvdaļām, ar to konkurēt spētu vien roze. Beauty By Bloggers favorīt aromātu sarakstā ir veselas četras vaniļas (trīs manas un viena Santas). Vaniļa var būt tik dažāda, salda, svaiga, eleganta un pat mākslinieciska.

Baiba:

Pirmais vaniļas aromāts, kas nonāca mana kolekcijā bija Serge Lutens Un Bois Vanille. Ļoti salds, biezs, austrumniecisks, silts, sievišķīgs. Tā ir vaniļa kuru gribās apēst. Un Bois Vanille ir ļoti noturīgs, ar skaistu plīvuru. Šo aromātu ir ļoti viegli uztvert, tas nav snobisks vai pārlieku estētisks, patiks salduma mīļiem.

Vel viena ”vienkārša” vaniļa – Jo Malone Vanilla & Anise. Lieliski der ikdienai, kad lieka uzmanība nav vajadzīga un aromāts kalpo vien kā detaļa tēlā nevis akcents. Kā vairākums Jo Malone, arī šīs aromāts nav noturīgs, vismaz tā skaistums ir jūtams vien pāris stundas. Uzsvars tiek liks uz pirmajām notīm, aromāts netvērās un ar laiku vienkārši izgaist. Jo Malone Vanilla & Anise vaniļa ir pamatīga atjaukta ar lakricas aso vēsumu, tā kļūst dzirkstoši svaiga, mūsdienīga.

Pietiek par vienkāršo, Atelier Cologne Vanille Insensee īsts vaniļas sudoku. Šī vaniļa atnāca man Nose komplektā, paciņu savācu rīta pastaigas laikā, atplēsu, pirmais acīs iekrita tieši šī aromāta paraugs, negaidot uzpūtu, un gandrīz norakstīju. Pirmās notīs vaniļas nav vispār, ir koks ļoti sauss un garlaicīgs. Izdauzoties ar suni devos mājās, apstājoties pie luksofora sapratu, ka esmu ietīta ļoti skaistā, intensīvas vaniļas plīvurā. Labi, ka cilvēku uz ielām vel nebija daudz savādāk šī aromāta kombinācija ar sporta tērpu varētu kādam šķīst dīvaina. Turpmāk Atelier Cologne Vanille Insensee uzvedās tieši tā pat – uz ādas tas ir ļoti mierīgs koks ar vaniļas atblāzmu, plīvurā – izcili skaista, labi sabalansēta vaniļa.

Santa:

Viens no maniem jaunatklājumiem, smaržas, kuras gribētu milzīgā pudelē, visskaistākā vaniļa ever, kur stāsts pat vairs nav par vaniļu – Hermes Vanille Galante. Šī apburoši valdzinošā aromāta autors ir parfimērs- ģēnijs Jean – Claude Ellena un tas ir iznācis izcilajā Hermessence sērijā, kuru esmu sākusi pat kolekcionēt. Now Smell This bloga autori Hermes Vanille Galante vizualizē kā lilijas uz sālsūdens, jo šis aromāts oficiāli pieder aquatic floral grupai. Tas ir neticami smalks, gandrīz caurspīdīgs ziedu aromāts, kuru papildina augļi un garšvielas, bet ietonē koksnes un vaniļas notis – patiks gan vaniļas mīlētājiem, gan nīdējiem. Izcils!

Kādas it tavas attiecības ar vaniļu? Ir kāds favorīts?

Komentārs
 • Laura
  Oktobris 5, 2014

  Sakārdinājāt abas! 🙂
  Man šausmīgi patīk vaniļa kā tāda, bet savu ideālo vaniļas parfīmu vēl neesmu atradusi. Turklāt baisā atmiņā palicis, ka vidusskolā klases meitenēm bija tie briesmīgie Avon vaniļas pūšamie, nu tad sapūtās tā, ka ģībiens :)) Tādas man tās asociācijas 😀

  • Baiba
   Oktobris 5, 2014

   mhm, man līdz brīdim kad sāku tā pamatīgi pētīt šo noti arī likās, ka vaniļā un lētums ir sinonīmi 🙂

 • Troya
  Oktobris 5, 2014

  Tā nu nevar! Man patīk viss saistīts ar vaniļu! 🙂 Tagad vajadzēs iečekot veikalā Serge Lutens Un Bois Vanille! Gribu, gribu!
  Starp citu smaržu ar vaniļas aromātu man nav, izņemot sausas smaržas Lush..

  • Baiba
   Oktobris 5, 2014

   Jā SL būs labs, saldas, garšīgas vaniļas cienītājiem 🙂 Noteikti uzraksti, ka patika!

 • ginta
  Oktobris 6, 2014

  Es tik ļoti apbrīnoju tās, kurās māk ar smaržām šadi draudzēties, kam ir vēlme izzināt un pētīt, ieklausīties sajūtās un saprast… ar vaniļu ir interesanti – kādu laiku bija slikti, jo noteikti kkur apkārt par daudz visas tās mākslīgās smaržas…vienu brīdi apzināti atsacījos no smaržām… tad lēnām sāku pa vienai pētīt…. ar coco mademoiselle bija tā, ka aizmirsu par to, tikai no rīta pēc miega un vakara dušas pamodos tā priecīgi kkas skaisti smaržo un man nebija ne divu domu, ka šīs tad nu lai ir…esmu pārstājusi meklēt, jo no smaržām man bieži ir slikti…šķiet ka kkāda daļa vaniļas ir aī šajās…. patīk vaniļas eļļas pilienus uzpilināt uz sveces un tad tas saldums kkā ielien sirdī un nevajag saldumus vairs ēst…. bet jūsu iedvesmota gribētos vairāk varbūt izzināt…sākšu ar šeit pieminētajām jo malone un hermes..papētīšu kas un kā

  • Baiba
   Oktobris 6, 2014

   Paldies par jauko komentāru :-*
   Man draudzenei arī bija tā, ka nespēja smaržas paciest, sāpēja galva, bet tur vaina ir ingredientos, nišas parfimērijā izmanto, tomēr, dabīgākus un tīrākus.

 • Ieva
  Oktobris 6, 2014

  No vienas puses, sabiedrības iepazīstināšana ar smaržu pasauli ir labs darbs. No otras – jau sāk krist uz nerviem, ka pat niche aromāti tiek padarīti par masu produkciju, aktīvi popularizēti un preparēti blogos.
  Agrāk varēju priecāties, ka lietoju kaut ko tādu, ko citi nepazīst un neizvēlas, tagad ir grūti saglabāt oriģinalitāti, jo nevēlos smaržot kā citas.
  Ja iepriekš no katras otrās vēdīja pēc Versačes kristāliem vai Chanel Chance, tad tagad laikam modē būs Lutens vaniļa., jānoliek plauktā līdz labākiem laikiem.

  • Baiba
   Oktobris 6, 2014

   Es Tev nepiekrītu 🙂
   Tomēr ļoti, ļoti daudziem nišas smaržas ir grūti uztveramas, un stipri šaubos, ka tās kļūs par masu mīluļiem. Bet vispār man nav žēl, ir patīkami, kad apkārtējiem ir laba gaume un aromātu pasaule ir tik plaša…
   Atceros, kad tikko sāku lietot SL Cedre man arī visi jautāja kas tas par smaržām, es ilgi lauzos un negribēju atklāt, jo likās, ka tas pieder tikai man.

 • Elīna
  Oktobris 6, 2014

  Vaniļa smaržās ir riktīgi mans, bet es izvēlos “parastās” smaržas. 🙂
  SL vaniļa man pārāk šķebinoša likās.

  • Baiba
   Oktobris 6, 2014

   SL ir intensīvākais no četrinieka, tas gan 😉
   Kas no ”parastām” ir ar vaniļu?

 • Māra / Fluent In Beauty
  Oktobris 9, 2014

  Man vaniļas periods, pat apmātība, bija pirms gadiem 5 – 8. Izmēģināju visus iespējamos nišiniekus, bet tā arī neatradu nevienu skaistāku par Annick Goutal Vanille Exquise – ļoti īsta vaniļa, bet smalka. Hermes Vanille Galante manam degunam un uz manas ādas izrādījās pārsteidzoši nevaniļa. Pat spilgti atceros to pārsteigumu, cik ļoti. Par Žanu-Klodu Elenu gan pilnīgi piekrītu – viņš ir ģēnijs! Tas ir viens no iedvesmojošākajiem cilvēkiem, ko savā dzīvē esmu satikusi. Joprojām atmiņā tik dzīva mūsu saruna. Ak, tik patīkamas atmiņas uzjundījāt.

  • Baiba
   Oktobris 9, 2014

   Paldies par mājienu, būs jātiek līdz Annick Goutal Vanille Exquise 🙂

 • sasha
  Novembris 19, 2014

  Vanilla makes me sick. jaunaja YSL black opium ir gan vanilla, gan melnaa kafija gan white florals . riktigi saldaas.
  un chanel chance nevareja nesat katra otra dama-tas tomer ir padargas smarzhas 😉

Rakstīt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *


CAPTCHA Image

*