Ormonde Jayne Black Gold – atsauksme

Manā vētras stiprumu  sasniegušajā interesē par nišas parfimēriju Londonas smaržu nams Ormonde Jayne jau vairakus menešus bija visaugstakajās wishlist pozīcijās. Kamēr vēl morāli un finansiāli gatavojos smaržu paraugu komplektu pirkumam, man visai interesantā kartā bija iespēja iepazīties ar jaunāko šī zīmola smaržu Ormonde Jayne Black Gold, kas izveidota ekskluzīvi Harrods veikalam. Acīmredzot, gala produkta cena nebija būtiska (un tā ir 420 Britu mārciņas par 120 ml), tā ļaujot brīvu vaļu parfimēru fantāzijai un neierobežotas iespējas augstākās kvalitātes sastāvdaļu meklējumiem.

Smaržu mīļotāji noteikti zina, ka pasaulē ar sandalkoku ir saspringta situācija, taču Ormonde Jayne Black Gold savā skaistajā galaproduktā ir izdevies izmantot “20 klases augstāku sandalkoku”(citāts no preses relīzes). Piebildīšu, ka tas tiešām ir Indijas sandalkoks, kurš ir ļoti reta parādība pat dārgām smaržam. Turklāt dažām sastāvdaļām, lai perfekti “pievilktu” vajadzīgās notis un izveidotu nevainojumu kompozīciju, tika izmantota dubultā destilācija, kas sniedz vistīrāko un koncentrētāko eļļu, kura šajās smaržās sasniedz 50% koncentrāciju  – šādā veidā tika sagatavotas sandalkoka un neļķes notis.

Manuprāt, šo smaržu nosaukums ļoti precīzi raksturo pudelītes saturu. Ormonde Jayne Black Gold ir tumšs un piesātināts, noteikti, uniseksa aromāts. Vispirms tas apreibina ar bergamota, mandarīna, kadiķkoka un citrona spirgtumu, tomēr tā sirds ir tumša un noslēpumaina, ļaujot dzirkstīt koksnei (es visvairāk sajūtu tieši sandalkoku, agarkoku (oud) un ciedru), kas sirds notī papildināts ar neļķu, orhidejas, jasmīna un ūdens lillijas notīm. Ļoti izteikti elegants aromāts. Noturīgs, it īpaši uz auduma, šleife vidēja.

black gold 2

Šis, šķiet, ir viens no dārgākajiem aromātiem, ko gadījies izmēģināt un katrā ziņā man nelika vilties. Ormonde Jayne Black Gold noteikti nav manas ikdienas smaržas, tā spēcīgā kompozīcja, kaut arī krēmīga un komfortabla, ļoti dominē, tapēc man tas der dienās, kad esmu ļoti labā garastāvoklī. Gluži tāpat kā sarkana lūpu krāsa, šīs smaržas ir pašpārliecinātām un stiprām meitenēm dienās, kad nekas neliekas pārāk tālu, augstu vai vienkārši – nesasniedzams. Nu vai cits salīdzinājums – gandrīz kā iet blakus Džeimsam Bondam visā tā spozmē un elegancē.

Noteikti izmēģināt pirms pirkšanas – šis noteikti nav tas aromāts, kuru pasūtīt draugiem kā impulsīvu pirkumu (kaut vai cenas pēc).

Komentārs
 • Anta
  Septembris 29, 2014

  Paldies, tik kārdinošā atsauksme, uzreiz man arī sagribējās pasūtīt to paraugu komplektu, jo man tieši tādi aromāti “garšo” :)), žēl, izskatās ka tieši šis Black Gold tajā nav iekšā, bet vienalga ir vērts izmēģināt arī citus!

  • Santa
   Septembris 29, 2014

   Es nevaru izskaidrot, kapec man tik loti vajag tiesi sho komplektu,bet vajag:) Un pec Black Golg parlieciba ir tikai nostiprinajusies.

 • sugar
  Septembris 29, 2014

  Nu ja jau vajag to komplektu, tad vajag 🙂 Man ļoti patīk sausi aromāti ar visiem oudiem un šipriem 🙂

Rakstīt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *


CAPTCHA Image

*