Savādāka smarža – Lorenzo Villoresi

No šodienas sāksim rakstu sēriju, kurā centīsimies iepazīstināt jūs ar dažādiem nišas aromātu zīmoliem, ieskicēt to atšķirību no pārējiem un pastāsīt par to populārākajiem aromātiem. Vēlos piebilst, ka bieži vien atsauksmes tiks balstītas uz izmēģinātiem paraudziņiem nevis pilniem produktiem.  Un pirmais stāsts par itāļu zīmolu Lorenzo Villoresi.

“Viss sākas ar vēlmi, vajadzību, vīziju. Vīziju, kuru mēs pārtulkojam smaržās, kā arī ar mazu poēmu , kas pavada aromātu.” Tā par smaržu radīšanas procesu saka Lorenzo Villoresi – itāļu parfimērs, kas šo smalko mākslu apguvis pašmācības ceļā, pārveidojot aromātos austrumu ceļojumu sajūtas un papildinot tās ar savu akadēmisko filosofijas un vēstures pagātni. Runā, ka šo zīmolu iecienījušas daudzas slavenības un tieši šeit britu premjers iegādājies dāvanu savai priekšniecībai.

Lorenzo Villoresi

Lai gan pats Lorenzo Villoresi apgalvo, ka viņi vienkārši veidojot smaržas, kuras viņiem patīk, nepieturoties ne pie kādām vadlīnijām, šis zīmols tiek uzskatīts par Florences tradicionālās parfimērijas mūsdienu paraugu. Kā nekā, tieši Florence ir Eiropas parfimērijas šūpulis. Lorenzo Villoresi smaržas patiks ceļotājiem un sevis izzinātājiem. Tajās patiešām var sajust sen aizgajušus laikus mūsdienīgā interpretācijā. Smaržu nosaukumi liecina par aizrautīga vēsturnieka pieskārienu. Alamut nosauktas par godu mītiskam austrumu cietoksnim, kuru ieskaujot garšvielu un ziedu dārzi, savukārt, Dilmun ir senās Mezopotāmijas paradīze – vieta, kur aust saule.
Šī nišas zīmola izveidotāja sasniegumi 2006. gadā Parīzē tika novērtēti ar prestižo Prix Francois Coty balvu.Tas gan nav licis Lorenzo Villoresi apstāties. Šobrīd viņš strādā pie jauna projekta – smaržu akadēmijas, kur visi interesenti – gan profesionāļi, gan tādi entuziasti kā es, varēs uzzināt visu par smaržu veidošanas procesu.

CAPPELLI 20

Noteikti iesaku izmēģināt Lorenzo Villoresi aromātu Teint de Neige. Bieži šis nosaukums tiek tulkots burtiski kā “sniega krāsa”, bet patiesībā tas attiecināms uz bālu ādas toni. Tas ir ļoti neparasts koncentrēta pūdera aromāts, kas vēsā laikā jūs patīkami sasildīs.

TDN_EDT100ml

Smaržu mīļotāju forumos bieži tiek pieminētas Piper Nigrum ar ļoti izteiktu melnā pipara un citu garšvielu aromātu, kas man atgādina masalas dažādas garšvielas – tāds asums un spirgtums.

Piper Nigrum_EDT100mlUn noteikti jāpiemin manas mīļākās Lorenzo Villoresi smaržas Aura Maris no Vidusjūrai veltītās sērijas Mare Nostrum ar ļoti tīru, atsvaidzinošu citrusu, koksnes, ziedu aromātu. Es sapņoju par Latvijas ekvivalentu – saules sakarsētu priežu silu un mūsu jūras vēso sāļumu.

AuraMaris_EDT100mlVēl pirms uzsākt veidot parfīmus, Fendi uzaicināja Lorenzo Villoressi veidot mājas aromātus un sveces. Mājas smaržas joprojām ir šī zīmola sortimentā.

Picture 066

Rezumēšu šo atsauksmi TV seriālu līdzībās. Ja “Dauntonas Abatijas” notikumi risinātos Itālijā, dāmu salonos noteikti stāvētu kristāla flakoni ar Lorenzo Villoresi smaržām vājuma, asu likteņa pavērsienu un sakarsētu siržu dziedēšanai. Ja Jums patīk aromāti, kas nenomāc nēsātaja personību, ja esiet vieglo  eau de cologne tipa smaržu cienītāji, izmēģiniet šo interesanto nišas zīmolu, pie tam tas ir retais gadījums, kad cenas nav astronomiskas. Latvijā šīs smaržas gan nav nopērkamas, bet meklējiet tās zīmola mājas lapā un Lietuvas Creme de la Creme. Ja iznāk būt Florencē, aizejiet līdz Via de Bardi, kur atrodas Lorenzo Villoresi salons. Un noteikti pēc tam pastāstiet arī mums par saviem iespaidiem!

Bildes no Lorenzo Villoresi PR materiāliem
Komentārs
 • Elīna
  Augusts 15, 2014

  Par nišas smaržām var palasīties sekodegunam.lv

  ..bet man jau šķiet, ka teiksim tas pats TF un SL jau kļuvušas par “parastu mirstīgo” smaržām.

  • Baiba
   Augusts 15, 2014

   Jā, par sekodegunam.lv mēs zinām, mums pat ir intervija ar bloga veidotāju 🙂
   Aromāti jau ir gaumes jautājums, man vismaz reti kuras tīk vairāk par SL :)) Un nez vai viņas var iekarot masu simpātijas, tie tomēr nav kompoti Gucci stilā 🙂

Rakstīt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *


CAPTCHA Image

*